Makine Mühendisliği mi? İnşaat Mühendisliği mi?

Merhabalar, Ben bu sene meslek lisesi mezunu oldum.makine mühendisliğini çok istiyordum amasınavlarda ilk aşamada başaralı olamadım. sonra birden kararsız kaldım acaba makine mühendisliğini mi hedef alasam yoksa inşaatı mı diye.Sizce makine mı iyi inşaat mı? TEŞEKKÜRLER ...
20, Eylül, 2013 Diğer kategorisinde Mehmet Bayındır (120 puan) tarafından soruldu
20, Eylül, 2013 Taha Özel tarafından düzenlendi
Mutlaka Makine Okumalısın

3 Cevaplar

+2 oy
Merhaba, böyle bir durumda senin ne istediğin önemli. Ebeveynlerin çoğu çocuklarının doktor olmasını ister. Ama o meslekte mutlu olacak mı bilmez. ODTÜ Elektrik Elektronik Bölümü'nü kazanan öğrenciler bölüme Tıp'a yerleşecek puanlarla geliyorlar. Çünkü tercihlerini bilinçli olarak yapıyorlar. Sende güzelce araştırmalısın. Hangi meslek ne iş yapar öğrenmelisin. Hangisi kafana yatıyorsa onu hedef almalısın.
20, Eylül, 2013 Taha Özel (2,080 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
bir makineci olarak mezun olur olmaz düz bir mühendissen hemen iş bulayım diyosan inşaat her zaman daha avantıjlıdır.
20, Eylül, 2013 Hüseyin (600 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Öncelikle hangi bölümden mezun oldun?

Üniversiteyi bitirdikten sonra çalışırken hangi dalda daha rahat severek çalışabileceksin onu düşünmelisin ve ona göre karar vermelisin. Burada bence makine dir başka birine göre inşaattır sonuçta çok farklı meslek dalları ikisininde + ve - lerini göz önüne alıp hangisinde daha fazla başarılı olacaksan onu seçmelisin.
21, Eylül, 2013 SmL (470 puan) tarafından cevaplandı
...