Hoş geldiniz, Makine Mühendisleri ve adayları için Soru-Cevap platformu olan MakineFakultesi.Com sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Mühendislik Fakültesimi? Teknoloji Fakültesimi?

Merhaba Liseli kardeşiniz olarak sizi birkez daha rahatsız ediyorum :)bildiğiniz üzere son yıllarda birçok üniversitede teknoloji fakültesi açıldı.bunlarda genelde makina mühendisliği bölümüde bulunuyor.

geçen günlerde makina mühendisliği okuyan bi abi, teknoloji fakültesinde okuyan makina mühendislerinin imza yetkisi olmadığını söyledi böyle birşey varmı?

teknoloji fakültesindeki makina mühendisliğiyle mühendislik fakültesindeki makina mühendisliğinin farkı ne?    mesela sakarya üniversitesinde hem teknoloji fakültesinde makina mühendisliği bölümü var hemde mühendislik fakültesinde makina mühendisliği bölümü var.teknoloji fakültesindeki makina mühendisliğinin puanı daha düşük bu neyden kaynaklanıyor.bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.dediğim gibi teknoloji fakültesi makina mühendislerinin imza yetkisinin olmaması gibi birşey söz konusu değil demi?
17, Nisan, 2013 Diğer kategorisinde SancaR (200 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
Aralarında illaki bir fark vardır ama tam olarak ne olduğu hakkında fikrim yok. İyice araştırmak lazım.
18, Nisan, 2013 Taha Özel (2,080 puan) tarafından cevaplandı
21, Nisan, 2013 Taha Özel tarafından düzenlendi
0 oy
Teknoloji fakülteleri daha iyidir çünkü teorik eğimin yanında pratiğe dayalı eğitim yani uygulamalı eğitim de yaparlar. Ayrıca mezunları Mühendislik Faükletesinden mezun olmuş gibi de Mühendis ünvanı taşırlar. Tekrar üniversite sınavına girecek olsam Teknoloji Fakültesi yazardım.
17, Eylül, 2013 Uykusuz (180 puan) tarafından cevaplandı
...